בית המשפט העליון דן בגבולותיו של חוק המכר הבינלאומי

חברת הראל ביטוח (שיוצגה ע"י עו"ד שי גרנות ממשרדנו) ונורדן אנרגיה הגישו ערעורים נגד חברת BTR. למפעל נורדן נגרם נזק כשמסנן של חברת BTR, שהותקן בגנרטור של המפעל, התפוצץ. נורדן הייתה מבוטחת ע"י הראל ביטוח ואף קיבלה פיצוי, ושתי החברות הגישו תביעה נגד BTR. בית המשפט המחוזי דחה את התביעה בטענה כי חוק המכר הבינלאומי "דן בחיובי מוכר וקונה ולא בחיובי קונה וספק".

עתה קבע בית המשפט העליון כי חוק המכר הבינלאומי חל לא רק על יחסים שבין קונה ומוכר, אלא גם על יחסים שבין קונה וספק. בית המשפט גם קבע כי אם חוק המכר אינו חל על פגם בייצור, יכול הקונה לתבוע את היצרן לפי דיני הנזיקין הישראליים.
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים