נדחתה תביעה נגד עו"ד שניסח הסכם

בתביעה שהסתיימה לאחרונה ייצג משרדנו עורך דין המתמחה במקרקעין, שנתבע על סך יותר מ- 1.3 מיליון ₪. עורך הדין ניסח הסכמים בין שני צדדים בעסקה שלבסוף כשלה, ובשל כך נתבע ע"י אחד מהצדדים.

אברהם ששון הינו יזם שהחליט להצטרף כמשקיע לפרויקט בנייה בפתח תקווה. הקבלן ובעל המגרש שעליו היו אמורים לבנות, עוגן עבודות בניין, היה נתון בקשיים, והמגרש היה משועבד בגין חובותיו השונים. חברת עוגן לא הסתירה מששון את מצבה ואת שיעבוד המגרש, והם חתמו ביניהם על הסכמים שונים, אותם ניסח עורך הדין.

לאחר שכבר החלה הבנייה נקלע הקבלן לחובות, והבנק הממשכן ביקש לממש את המגרש לצורך כיסויים. בתגובה תבע היזם, אברהם ששון, את עורך הדין אשר ניסח את ההסכמים. לטענתו, עורך הדין התרשל בהבטחת השקעתו של התובע, והביא לכך שבשל חובות שהיו על המגרש הוא נלקח על ידי הבנק ומומש, ובכך נגרמו לתובע הפסדים של מיליוני שקלים.

עורך הדין הנתבע טען בתגובה כי עוד בטרם חתימת העסקה הוא הציע לתובע לסלק את החובות שבגינם שועבד המגרש ורק לאחר מכן להתחיל בבניה. לדבריו, התובע בחר שלא לשעות להוראותיו, ובכך הביא על עצמו את כשלון העסקה. בנוסף, בסיועו של שמאי מקרקעין, טען הנתבע כי לאחר מכן רכש התובע את המגרש מכונס הנכסים, הקים עליו בניין, ואף זכה לרווחים גבוהים יותר מאלו שהיו צפויים טרם מימוש המגרש.

בפסק הדין קבע השופט תמיר מיכאל כי התובעים לא הוכיחו את עילת תביעתם - לא הוכיחו קשר סיבתי בין פעולות עוה"ד לבין התוצאה - מימוש המגרש, וכן כי לא הוכיחו את נזקיהם.
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים