תביעת זילברבוים נדחתה

ביום 27.5.2009 הסתיימה סאגה ארוכת שנים, לאחר שבית המשפט המחוזי במחוז מרכז, מפי כבוד השופטת אסתר דודקביץ, בפסק דין ארוך ומנומק המחזיק 70 עמודים, דחה את תביעתו של אליעזר זילברבוים נגד המועצה המקומית גני תקווה ונגד עו"ד יעקב בויאר, מי ששימש בעבר היועץ המשפטי של המועצה המקומית גני תקווה.

זילברבוים, שיוצג בתביעה ע"י עו"ד רועי רוזן, תבע כ- 3.7 מיליון ₪ וטען לנזקים שנגרמו לו כתוצאה מנקיטת מספר רב של הליכי סרק בערכאות משפטיות תוך ניצול כוח כנגדו, ולחלופין - בשל נקיטת ההליכים ברשלנות ותוך כדי גרימת נזק במזיד, לתובע ולקנינו.

בית המשפט המחוזי קיבל במלואה את עמדת המועצה המקומית גני תקווה (אשר יוצגה ע"י עורכי הדין שי גרנות, שרית סלופסקי ואסף עזרתי - כולם ממשרדנו), תוך שהעביר ביקורת נוקבת על תום ליבו של התובע ועל מהימנותו של התובע אשר שינה והציג גרסאות שונות במהלך המשפט. עוד קבע בית המשפט, כי התגלו בעדותו של התובע סתירות מהותיות אשר קעקעו את מהימנות התובע ואת אמינות גרסתו.

בית המשפט קבע, כי התובע לא הצליח להוכיח את הטענה המצויה בבסיס תביעתו ולא הוכיח כי המועצה ניהלה נגדו מסע רדיפה והתנכלות, באמצעות הליכים משפטיים שנפתחו ללא הצדקה, מחמת התנגדותו לתב"ע. עוד דחה בית המשפט את טענות התובע בנוגע לשחיתות אותה ייחס לנתבעים, בדבר שוחד בנוגע לתב"עות בשטח השיפוט של המועצה ובדבר העלאת טענות שקריות בעתירות ובהתנגדויות לתב"ע. בית המשפט דחה אף את טענתו של התובע בדבר רשלנות תכנונית. לאור האמור, דחה בית המשפט את התביעה כנגד המועצה במלואה, וחייב את זילברבוים לשאת בהוצאות באי כח המועצה בסך של 75,000 ₪ בתוספת מע"מ.
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים