נציגות הבית המשותף נגד כלל

עו"ד שמואל קזס

המדובר בבית משותף (בית כלל) המורכב מ-3 בניינים (A, B ו- C) וקומות שירות, הממוקמות מתחת לשלושת הבניינים. התובעת הינה נציגות בנין A. הנתבעות זכאיות להירשם כבעלות זכויות בבניין C וכן כבעלות הזכויות במחסן הממוקם בקומות השירות מתחת לבניין A.

התובעת עתרה לקבלת סעדים כלהלן: לחייב הנתבעות בלמעלה מ- 800,000 ₪ בגין חלקן בהוצאות החזקת הרכוש המשותף של בניין A בטענה שהמחסן מהווה חלק מהבניין; לקבל סעד הצהרתי הקובע את חלקו של המחסן בהוצאות הרכוש המשותף.

משרדנו הגיש מטעם הנתבעות בקשה לסילוק על הסף מחמת מעשה בית דין, לאור תביעה קודמת שהוכרעה כבר לטובת אחת הנתבעות במסגרתה תבעה התובעת את אחת מהנתבעות לתשלום הוצאות את החזקת הרכוש המשותף של בניין A בגין אותו המחסן. במסגרת התביעה הראשונה קיבלה המפקחת על המקרקעין את הבקשה לסילוק על הסף, שהגיש משרדנו מטעם הנתבעת, מחקה את התביעה וקבעה, כי הבניין מתנהל כבית משותף מורכב מאגפים; המחסן איננו חלק מבניין A ולא ניתן לחייב את הנתבעת בתשלום הוצאות הרכוש המשותף של בניין A.

הבקשה לסילוק התביעה הנוספת על הסף התקבלה אף היא. נקבע, כי מתקיים השתק פלוגתא. נקבע, כי הפלוגתא העומדת לבירור זהה לפלוגתא, שהתבררה בהליך הקודם וזו הוכרעה באופן פוזיטיבי וברור, על רכיביה העובדתיים: המחסן אינו חלק מבניין A; ועל רכיביה המשפטיים: הבית מתנהל כבית משותף מורכב מאגפים, ולא חלה על בעלי המחסן חובת תשלום ביחס להוצאות החזקת הרכוש המשותף בבניין A.

עוד נקבע, בין היתר, שהתובעת צרפה באופן מלאכותי נתבעות נוספות לתביעה השנייה ואין בכך כדי להציל את התביעה ממחיקה על הסף.

התביעה נמחקה והתובעת חויבה ב-5,000 ₪ הוצאות בצירוף מע"מ, בשים לב לכך שלא הוגש כתב הגנה ולא התקיים דיון.

עו"ד שמואל קזס עוסק בליטיגציה אזרחית ומסחרית, וכן בתחום הפלילי (צווארון לבן), בתחום דיני איכות הסביבה ובהוצאה-לפועל. עו"ד קזס מייצג נושאי משרה ודירקטורים וצדדים לסכסוכים חוזיים ואזרחיים.

בתיק זה סייעה לעו"ד קזס הגב' רעות גולדפרב.


להחלטה שהתקבלה ע"י המפקחת על רישום מקרקעין - לחצו כאן 
 
 
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים