ורד מור נגד מרכז רפואי רבין

בתביעה טענה התובעת כי במהלך ניתוח חירום להפסקת דימום בוצע בה הליך של קשירת חצוצרות ללא הסכמתה.

ביום 28.11.10 ניתן פסק דין ע"י כבוד השופטת קרלינסקי בבית משפט השלום בכפר סבא הדוחה את התביעה והמחייב את התובעת בתשלום סך של 20,000 ₪ בגין שכ"ט והוצאות.


להלן עיקרי פסק הדין:

א. בית המשפט קבע כי היה בעדויות מטעמנו בסיס רחב למסקנה כי התובעת העלתה בפני הרופאים את בקשתה הספונטנית לביצוע פעולת קשירת החצוצרות.

ב. בית המשפט קיבל טענתנו כי התובעת לא הייתה במצב רפואי קליני אשר גרע מיכולתה ליזום בקשה או לתת הסכמתה להליך קשירת החצוצרות.

ג. בנוסף קיבל בית המשפט טענתנו כי לא הייתה חובה להחתמת התובעת על טופס הסכמה ייעודי ודי בטופס עליו הוחתמה התובעת.

ד. בית המשפט אף קיבל טענתנו כי לא היה לרופאים כל אינטרס לבצע את קשירת החצוצרות מיוזמתם וללא קבלת הסכמת התובעת, כיוון שהיה בכך כדי להאריך ולסבך את הניתוח.

ה. בית המשפט קיבל טענתנו כי התנהגות התובעת ובעלה לאחר היוודע להם דבר קשירת החצוצרות והעדר כל טרוניה מצדם לצוות בביה"ח, סותרים את גרסתם לפיה הם כלל לא רצו לבצע את ההליך.


להחלטה כפי שהתקבלה בבית המשפט - לחצו כאן

 
 
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים