דוד ספקטור נגד בנק אוצר החייל ואוצרות

עו"ד אסף עזרתי


בהחלטה שניתנה לאחרונה על ידי כבוד השופטת אביגיל כהן, בבית משפט השלום בתל אביב, אישר בית המשפט את פסק דינו מיום 10.5.2010, במסגרתו נמחקה תביעה על סך 1,000,000 ₪ אשר הוגשה ביום 10.7.2007 כנגד בנק אוצר החייל בע"מ (להלן: "הבנק") וכנגד מרשתנו, אוצרות ניהול תיקי השקעות בע"מ (להלן: "אוצרות").

המדובר בתביעה למתן חשבונות בסך 1,000,000 ₪ אשר הוגשה על ידי דוד ספקטור וספקיוריטי המוקד המרכזי, כנגד הבנק וכנגד אוצרות, אשר שימשה כיועצת וכמנהלת תיקי ההשקעות של התובעים. בכתב התביעה העלו התובעים טענות לנזקים אשר נגרמו להם במשותף על-ידי אוצרות ועל-ידי הבנק.

במסגרת ההליכים המקדמיים המקיפים אשר ניהלנו בשם אוצרות אל מול התובעים, קבע בית המשפט הנכבד, כי על התובעים להמציא לנתבעים העתקי קלטות ותמלילים אשר הנתבעים ביקשו את חשיפתם, וכן את המסמכים אשר פורטו בתצהיר גילוי המסמכים מטעם התובעים.

מאחר והתובעים לא עמדו בהחלטות בית המשפט בעניין זה, ולא העבירו לנתבעים את המסמכים המפורטים בתצהיר גילוי המסמכים מטעמם, ולא העבירו את העתקי הקלטות והתמלילים, הגשנו בשם אוצרות (יחד עם באי כח בנק אוצר החייל), פעם אחר פעם, בקשות למחיקת כתב התביעה בהתאם לתקנה 122 לתקנות סדר הדין האזרחי, בשל הפרת צווים שיפוטיים.

בתאריך 10.5.2010, לאחר הגשת בקשות רבות בעניין זה, קיבל בית המשפט את בקשתנו, ובפסק דין מנומק מחק את התביעה תוך חיוב התובעים בהוצאות משפט. בית המשפט קבע אמנם, כי סעד על-פי תקנה 122 לתקנות סדר הדין האזרחי הוא סעד קיצוני שבית המשפט לא ממהר לתת אותו, אולם במקרה דנן, כלו כל הקיצין, והזלזול של התובעים בבית המשפט ובנתבעים מחייב היעתרות לבקשה.

ביום 13.9.2010 הגישו התובעים בקשה לביטול פסק-הדין המוחק את התביעה, במסגרתה טענו, כי מצבו הבריאותי הרעוע של בא-כוחם הקודם מנע ממנו מלייצגם כהלכה. במקביל הגישו התובעים בקשה לעיכוב הליכי ההוצאה לפועל נגדם (שכן כנגד התובעים נפתחו הליכי הוצאה לפועל לגביית הוצאות המשפט שהוטלו עליהם בהחלטות שונות במהלך המשפט).

לאחר שהגשנו תגובותינו המפורטות לשתי הבקשות - הן לבקשה לביטול פסק דין והן לבקשה לעיכוב הליכי הוצאה לפועל (במשותף עם באי-כח הבנק), דחה בית המשפט את בקשת התובעים לעיכוב הליכי ההוצאה לפועל נגדם, וקבע מועד לדיון בעניין הבקשה לביטול פסק הדין. במהלך דיון ארוך זה, נחקרו על ידי הצדדים המצהירים השונים מטעם הצדדים.

ביום 14.1.2011 נתנה כבוד השופטת כהן את החלטתה בעניין, תוך שהיא דוחה את הבקשה לביטול פסק-הדין ומותירה את פסק הדין בתוקף, תוך חיוב המבקשים בהוצאות משפט.

בשים לב לעובדה, כי המדובר בתביעה בסכום של 1,000,000 ₪, אנו שמחים שעלה בידינו לסלק את התביעה ללא כל חיוב, ואף תוך פסיקת הוצאות לזכות מרשתנו.


עו"ד אסף עזרתי עוסק בליטיגציה אזרחית ומסחרית, ובכלל זה ייצוג צדדים לסכסוכים חוזיים ואזרחיים, ברוקרים ובתי השקעות, נושאי משרה ודירקטורים ברשויות מקומיות ובתאגידים, ובעלי מקצועות חופשיים כדוגמת רואי-חשבון, עורכי-דין, וכיו"ב.


לפסק הדין מיום 10.5.2010 - לחצו כאן

להחלטה מיום 14.1.2011 - לחצו כאן
המחלקה עוסקת בדיני חברות, היי-טק והון סיכון, שוק ההון, וקניין רוחני. המחלקה מעניקה לחברות ולאנשי עסקים ליווי שוטף וכולל לרבות בהיבטי מיסוי והיבטים רגולטוריים.
המחלקה עוסקת בסכסוכים מורכבים, מאבקי שליטה בחברות, ליטיגציה של שוק ההון, אחריות מקצועית של נושאי משרה ובעלי מקצועות חופשיים ולשון הרע.
אנו מטפלים במאות תביעות גמל, פנסיה וביטוחי חיים (תביעות אבדן כושר עבודה, נכות ומוות). היינו ועודנו שותפים למשפטים בהם עוצבו רבות מן ההלכות של בית המשפט העליון בתחומים אלו.
המשרד מציע מטריה משפטית מקיפה של ייעוץ וליווי משפטי בענייני מקרקעין ליחידים, יזמים, משקיעים, קבלנים וחברות.
מחלקת הרשלנות הרפואית במשרדנו מונה 7 עורכי דין והיא מהגדולות והמובילות בארץ. צברנו ניסיון עצום בטיפול במאות תביעות בכל תחומי האחריות המקצועית הרפואית והפארה-רפואית.
אנו מטפלים בהליכי בוררות וגישור, לרבות ניהול הליכי גישור הן כמייצגים והן כמגשרים, בתחום המשפט האזרחי והמסחרי ובתחומי הנזיקין והביטוח.
למשרדנו רקורד של הצלחות בטיפול בתביעות ייצוגיות - הן כמייצגי תובעים והן כמייצגי נתבעים. כך השגנו ללקוחותינו פיצויים של עשרות מיליוני שקלים.

אהרנסון אבולעפיה ושות'
בית עובד 2, קומה 3, תל אביב 67134.  טל' 03-6250500.  פקס 03-6250501.  דואר אלקטרוני office@aaalaw.co.il

טוחן מדיה - בניית אתרים